Made in Germany
Tisknout

Průtokový ohřívač do kuchyně

Průtokový ohřívač do kuchyně
28.06.2017

Průtokový ohřívač nachází uplatnění v kuchyni až překvapivě často a již poměrně dlouhou dobu.

Průtokový ohřívač do kuchyně

Průtokový ohřívač nachází uplatnění v kuchyni až překvapivě často a již poměrně dlouhou dobu. Často je to z důvodu, že kuchyň je umístěna daleko od centrálního zdroje teplé vody a tak dochází k velkým ztrátám vody a také času, než doteče teplá voda. Průtokový ohřívač, instalovaný přímo u odběrného místa, tyto problémy vyřeší.

Tato situace může vést k názoru, že průtokový ohřívač je jakési náhradní řešení, ale skutečnost je jiná. Elektrický průtokový ohřívač je plnohodnotný zdroj teplé vody (nejen pro kuchyni), který má řadu nepřekonatelných výhod oproti konvenčním zásobníkovým ohřívačům.

- teplá voda je k dispozici kdykoliv a okamžitě v neomezeném množství.
- úspora vody - nevznikají žádné ztráty odpouštěním chladné vody z potrubí, průtokový ohřívač je v těsné blízkosti odběrného místa, nečekáte na teplou vodu.
- úspora energie - veškerá elektrická energie je využita k okamžitému ohřevu vody (účinnost téměř 100%), žádná spotřeba v pohotovostním režimu a při dohřívání vody jako u bojleru. Úspora elektrické energie může dosáhnout až 85%, oproti zásobníkovému ohřívači.
- úspora místa - průtokové ohřívače jsou překvapivě malé a mohou být instalovány prakticky v jakémkoliv prostoru v kuchyni. Mohou být umístěny v kuchyňském nábytku pod dřezem a stále zbude dost místa na ostatní věci.
- přesná teplota výstupní vody a možnost její okamžité změny podle potřeby (platí pro elektronické ohřívače).
- schopnost dohřívat vodu ze vzdáleného zdroje, solárních zařízení nebo systémů s tepelným čerpadlem s minimální spotřebou elektrické energie (platí pro elektronické ohřívače).

Výběr průtokového ohřívače vody

Před výběrem vhodného typu průtokového ohřívače je potřeba si upřesnit co od zařízení požadujeme, jaké jsou naše možnosti elektrického připojení a prostoru pro instalaci ohřívače. Základních podmínek pro správnou volbu je několik. V případě, že řešíme tuto otázku při projektu domu, nemusíme přistupovat na žádné kompromisy a můžeme zvolit optimální typ průtokového ohřívače, který poskytne uživateli plnou spokojenost. Pokud však provádíme rekonstrukci, tak se často nelze vyhnout omezením elektrického příkonu.

Pokud je v kuchyni myčka, která se postará o většinu mytí nádobí, není nutné mít u dřezu průtokový ohřívač o velkém výkonu. V takovém případě bude vyhovující ohřívač s výkonem 4,4 až 5,7 kW /230V. Jiné to bude v domácnosti bez myčky, kdy je nutné mít vyšší teplotu vody a vyšší průtok. Tady doporučujeme průtokové ohřívače od výkonu 6,9 až 13,5 kW, k tomu je však potřeba mít elektrickou přípojku 400V. Vhodné řešení lze navrhnout i pro komerční kuchyně a restaurace.

Průtokové ohřívače CLAGE

Nabídku vhodných průtokových ohřívačů CLAGE, pro použití v kuchyni, můžeme rozdělit na několik skupin podle způsobu montáže:
- malé průtokové ohřívače pro umístění pod dřezem: beztlakové typy M3...7/EKM nebo M7/EKA s vytažitelnou sprchou v raménku baterie, nebo tlakové MBH3..7; MCX3..7
- malé průtokové ohřívače pro instalaci nad dřezem: beztlakové typy M3..7/SMB; M3...7/SME
- kompaktní průtokové ohřívače pro umístění pod dřezem : CEX-U; CFX-U; CDX7..11-U

Všechny kompaktní typy ohřívačů jsou pro tlakovou instalaci s použitím běžných vodovodních baterií.

Našim zákazníkům doporučujeme vždy konzultaci správného výběru ohřívače, ještě před jeho zakoupením. Předejdeme tak případné nespokojenosti zákazníka při jeho provozu a používání.

Doporučíme Vám vhodný typ přístroje, případně několik variant řešení včetně cenové nabídky.

Vyplnit formulář

Přejete-li si objednat naše zboží, můžete tak učinit přes objednávkový formulář.

Objednat zboží

Tvorba webových stránek